Forum  Bractwo Dębu i Wawrzynu Strona Główna


Bractwo Dębu i Wawrzynu
Forum Szkoły Zastępowych Łódzkiego Związku Drużyn "Północ"
Odpowiedz do tematu
TOPÓR - czyli pwd. Sebastian Grochala HO.
Topor
Z Woli Bożej Mistrz Bractwa.


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z 17 ŁDH

Historia mego życia do najkrótszych nienależy.
Sięga ona roku pańskiego 1987, dnia 26 sierpnia kiedy to o 3 nad ranem wyszedłem z łona mej matki. Wczesnych lat nie pamiętam. Kojarzą mi się one ze scenami rodzinnych spacerów i spędzania czasu z młodszym o 2 lata ode mnie bratem.

Wkrótce potem zostałem wysłany do przedszkola aby tam zdobywać pierwsze zdolności i pierwszą wiedzę. Potem przyszła kolej na szkołę. Podjąłem to wyzwanie i po 6 latach pomyślnie ukońćzyłem szkołę podstawową. Następnie, aby nadal się rozwijać stąłem się uczniem Gimnazjum. Tutaj czekały mnie cieżkie chwile, ale dałem sobie radę i po 3 latach przystąpiłem do Liceum. Zdobywając świadectwo maturalne potwierdziłem że wcześniejsze lata nie poszły na marne.
Obecnie jestem na Iwszym roku Studiów na Wydziale Filologicznym kierunek: Filologia Polska.

Moim drugim życiem był od 4 klasy skauting. Po roku pobytu w Gromadzie Zuchowej "Wesołe Skrzaty" wstąpiłem do 17 Łódzkiej Drużyny Harcerzy im. Jerzego Szletyńskiego. Po roku zostałem zastępowym zastępu "WILKI".
Funkcję tę pełniłem nieprzerwanie przez 5 lat. W międzyczasie ukończyłem Kurs zastępowych.
Po 5 latach przyszedł na mnie czas próby- zostałem wybrany na drużynowego 17. Po ukończeniu kursu drużynowych objałem tę funkcję i piastuję ją jak tylko mogę najlepiej od 23 października 2003 roku kiedy to oficjalnie otrzymałem granatowy sznur.
W latach kolejnych robiłem wiele. Ukończyłem kurs przewodnikowski i podharcmistrzowski, obecnie posiadam stopień przewodnika, oraz otwartą próbę na stopień Harcerza Rzeczypospolitej.
Rok 2006 był to ciężki rok... ale jakże cudownie zakończony. Otóż zwyciężyliśmy w ogólnopolskim Turnieju Drużyn Puszczańckich i zyskaliśmy tytuł Drużyny Rzeczypospolitej... moje marzenie się spełniło.

Również w tym roku z Bożej Łaski zostałem wybrany przez Namiestnika Królewskiego oraz całą radę Królewską na Wielkiego Mistrza Bractwa Dębu i Wawrzynu. Nowemu wyzwaniu postaram się sprostać na miarę moich sił...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
TOPÓR - czyli pwd. Sebastian Grochala HO.
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu